12 טיפים לגידול ילדים בעלי ביטחון עצמי

שתפו עם החברים >>

כבר מלידה, ילדים לומדים מיומנויות חדשות בקצב מסחרר. ויחד עם היכולות החדשות הללו, הם גם רוכשים את הביטחון להשתמש בהם.

ככל שילדים מתבגרים, הביטחון העצמי שלהם הופך חשוב יותר ויותר. ילדים צריכים לסמוך על היכולות שלהם ובו בזמן, לדעת שהם יכולים להתמודד עם זה אם הם לא יצליחו במשהו. על ידי התנסות באתגרים והתאוששות מכישלון, כך הם מפתחים ביטחון עצמי בריא.

אז איך לבנות ערך עצמי אצל ילדים ולעזור להם להרגיש שהם יכולים להתמודד עם מה שנקרה בדרכם?

1. תהוו להם דוגמא לביטחון עצמי

גם אם אתם לא ממש בטוחים בעצמכם! לראות אתכם מתמודדים עם משימות חדשות באופטימיות והרבה הכנה מהווה דוגמה טובה לילדים. זה לא אומר שאתם צריכים להעמיד פנים שאתם מושלמים. תכירו גם בחרדות ובקשיים השונים שלכם, אבל אל תתמקדו בהם – התמקדו בדברים החיוביים שאתם עושים כדי להתגבר עליהם.

2. אל תתעצבנו על טעויות

עזרו לילדים לראות שכולם עושים טעויות והדבר החשוב הוא ללמוד מהן, לא להתעכב עליהן. אנשים בטוחים בעצמם לא נותנים לפחד מכישלון להפריע להם – לא בגלל שהם בטוחים שהם לא ייכשלו אי פעם, אלא בגלל שהם יודעים איך להתמודד עם כישלונות.

3. עודדו אותם לנסות דברים חדשים

במקום למקד את כל האנרגיה שלהם במה שהם כבר מצטיינים בו, טוב לילדים לגוון. השגת מיומנויות חדשות גורמת לילדים להרגיש מסוגלים ובטוחים שהם יכולים להתמודד עם כל מה שיקרה בדרכם.

4. אפשרו לילדים להיכשל

זה טבעי לרצות להגן על הילד שלך מפני כישלון, אבל ניסוי וטעייה היא הדרך שבה ילדים לומדים, ולהיכשל במטרה עוזר לילדים לגלות שזה לא קטלני. זה גם יכול לדרבן ילדים למאמץ רב יותר, שישרת אותם היטב כמבוגרים.

5. שבחו את ההתמדה

ללמוד לא לוותר בתסכול הראשון או בקושי זאת מיומנות חיים חשובה. ביטחון עצמי והערכה עצמית זאת גם היכולת להמשיך למרות שיש קשיים ואין תוצאות מיידיות.

6. עזרו לילדים למצוא את התשוקה שלהם

חקר תחומי העניין שלהם יכול לעזור לילדים לפתח תחושת זהות, שהיא חיונית לבניית ביטחון עצמי. כמובן, לראות את הכישרונות שלהם צומחים גם ייתן דחיפה עצומה להערכה העצמית שלהם.

7. עזרו להם להגדיר מטרות

ניסוח מטרות, גדולות וקטנות, והשגתן גורמת לילדים להרגיש חזקים. עזרו לילדכם להפוך רצונות וחלומות למטרות ניתנות לביצוע על ידי עידודם להכין רשימה של דברים שהם היו רוצים להשיג. לאחר מכן, תרגלו פירוק יעדים ארוכי טווח לאמות מידה מציאותיות. תאמתו את תחומי העניין שלהם ותעזרו להם ללמוד את הכישורים שהם צריכים כדי להשיג את המטרות שלהם במהלך החיים.

8. תחגגו מאמץ

לשבח את הילדים על הישגיהם זה נהדר, אבל חשוב גם ליידע אותם שאתם גאים במאמצים שלהם ללא קשר לתוצאה. נדרשת עבודה קשה כדי לפתח מיומנויות חדשות, והתוצאות אינן תמיד מיידיות. תנו לילדים לדעת שאתם מעריכים את העבודה שהם עושים, בין אם הם פעוטים שבונים עם לגו או בני נוער שמלמדים את עצמם לנגן בגיטרה.

9. תצפו מהם להצטרף

הם אולי יתלוננו, אבל ילדים מרגישים מחוברים ומוערכים יותר כשסומכים עליהם שיבצעו עבודות המתאימות לגילם, החל מאיסוף צעצועים וכלה בכלים ועד לאיסוף אחים צעירים. שיעורי בית ופעילויות אחרי בית הספר הם נהדרים, אבל להיות נחוץ על ידי המשפחה שלך זה לא יסולא בפז.

10. חבקו את חוסר השלמות

כמבוגרים אנחנו יודעים שהשלמות אינה מציאותית, וחשוב לילדים לקבל את המסר הזה מוקדם ככל האפשר. עזרו לילדים לראות שבין אם זה בטלוויזיה, במגזין או בפיד המדיה החברתית של חבר, הרעיון שאחרים תמיד שמחים, מצליחים ולבושים בצורה מושלמת הוא פנטזיה והרסנית. במקום זאת, הזכירו להם שלהיות פחות ממושלם זה אנושי וזה בסדר לגמרי.

11. תנו להם אתגרים קלים

אתגרים גדולים טובים לילדים, אבל כדי שזה יקרה צריך לפתח את זה לאט לאט, לכן תנו לילדים שלכם אתגרים קטנים ופשוטים לביצוע, מה שיעזור להם להתמודד גם עם אתגרים גדולים יותר בעתיד.

12. הראו את אהבתכם

תנו לילדכם לדעת שאתם אוהבים אותם לא משנה מה. בין אם הם מנצחים או מפסידים במשחק הגדול, ציונים טובים או רעים. גם שאתם כועסים עליהם. וודאו שהילדים שלכם יודעים שהם נהדרים בזכות עצמם – ולא רק כשהם עושים דברים גדולים – כך תחזקו את הערך העצמי שלהם גם כאשר הם לא מרגישים טוב עם עצמם.

לסיכום

אחרי 3 וחצי שנים של פעילות ומעל 10 מתחמי נינג'ה אנחנו מבינים מה ההשפעה שלנו על הילדים, ואנחנו רואים מה האימונים שלנו גורמים להם, איך שהם מחזקים אותם גם בקטע הפיזי, אבל בעיקר בעיקר בקטע המנטלי והחוסן אישי שלהם.

לכן, חשוב לנו להעביר להורים, המטרה העיקרית שלנו בנינג'ה נגב היא זה לגרום לילדים לפתח את החוסן האישי שלהם – מה שיעזור להם להתמודד בעוצמה בהמשך החיים!

פרטי המאמר
12 טיפים לגידול ילדים בעלי ביטחון עצמי
שם המאמר
12 טיפים לגידול ילדים בעלי ביטחון עצמי
תיאור קצר
ככל שילדים מתבגרים, הביטחון העצמי שלהם הופך חשוב יותר ויותר. ילדים צריכים לסמוך על היכולות שלהם ובו בזמן, לדעת שהם יכולים להתמודד עם זה אם הם לא יצליחו במשהו. על ידי התנסות באתגרים והתאוששות מכישלון, כך הם מפתחים ביטחון עצמי בריא. אז איך לבנות ערך עצמי אצל ילדים ולעזור להם להרגיש שהם יכולים להתמודד עם מה שנקרה בדרכם?

הירשמו וקבלו טיפים איך להיות נינג'ה ישירות אליכם!

עוד פוסטים שיעניינו אותך >>

טיפים להתמודדות עם חרדה ולחץ באמצעות נינג'ה

מדוע נינג'ה הוא הספורט האידיאלי לפיתוח כוח רצון נינג'ה, הידוע בעיקר מתוך התרבות היפנית כאמנות לחימה ותחבולה, הפך בשנים האחרונות לפופולרי גם כספורט חדשני המשלב

רוצים שיעור נסיון בחינם?
השאירו פרטים

×